Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wsparcie techniczne radarów ZEA

Wojska lądowe, 18 lipca 2013

Amerykański Raytheon otrzymał wieloletnie zlecenie na wsparcie techniczne radarów ze skanowaniem fazowym AN/TPY-2 zakupionych przez Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Zakup przez ZEA baterii THAAD wymuszony został przez zmieniający się układ sił w regionie, spowodowany m.in. irańskim programem nuklearnym i teoretycznym przynajmniej zagrożeniem tego państwa atakiem z Iranu przy użyciu pocisków balistycznych / Zdjęcie: Raytheon

Wartość zlecenia wynosi 83,7 mln USD. W ramach jego realizacji, która odbędzie się m.in. na terenie poligonu rakietowego White Sands w Nowym Meksyku oraz w ZEA, producent będzie zobowiązany do zapewnienia odbiorcy szerokiego zakresu wsparcia technicznego związanego z przyszłym użytkowaniem radarów AN/TPY-2 (na zdjęciu).

Prace dotyczyć będą oprogramowania AN/TPY-2, wsparcia logistycznego oraz ewentualnych napraw urządzeń. Ich realizacja trwać ma do 2018. Warto zaznaczyć, że omawiane zlecenie stanowi rozwinięcie kontraktu na dostawę przez Raytheon samych radarów oraz wyposażenia pomocniczego. Umowa w tej sprawie została zawarta pod koniec 2011. Jej wartość wynosi 582,5 mln USD.

AN/TPY-2 są częścią zakupionych przez ZEA w 2011 baterii systemu antybalistycznego THAAD (ZEA kupiły THAAD, 2011-12-31). W myśl porozumienia o wartości 3,48 mld USD, odbiorca ma otrzymać 2 kompletne baterie THAAD po 6 wyrzutni każda, co daje łącznie 96 pocisków. Do tego dojdą również, poza wspomnianymi radarami, stanowiska dowodzenia, kierowania i łączności oraz urządzenia pomocnicze.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.