Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Ocean ponownie w wodzie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 01 sierpnia 2013

Brytyjski śmigłowcowiec, HMS Ocean (L12), opuścił suchy dok stoczni Devonport Royal Dockyard, gdzie poddawany jest serii prac remontowo-modernizacyjnych. Okręt ma rozpocząć próby morskie na początku 2014.

Harmongoram prac nad HMS Ocean zakłada, że już w listopadzie na jego pokład ponownie wejdą członkowie załogi. Z kolei na początku 2014 okręt rozpocznie pierwszą serię prób morskich / Zdjęcie: Royal Navy

Remont i częściowa modernizacja HMS Ocean zostały zlecone przez Royal Navy w grudniu 2012 (Modernizacja HMS Ocean, 2012-12-12). Za realizacje działań odpowiada Babcock International, który występuje jako koordynator prowadzonych prac.

HMS Ocean znajduje się na terenie stoczni Devonport Royal Dockyard w Plymouth, na południowym zachodzie kraju. W dniu wczorajszym okręt został ponownie zwodowany. Opuścił tym samym suchy dok, w którym znajdował się w ostatnich miesiącach.

Uroczystość ponownego wodowania śmigłowcowca oznacza jednocześnie zakończenie pierwszego etapu prac remontowo-modernizacyjnych. W ostatnim czasie pracownicy Babcock International koncentrowali się m.in. na ocenie stanu technicznego dolnej części kadłuba jednostki oraz elementów jej układu pędnego.

Z kolei w nadchodzących miesiącach główne prace remontowe skupią się na górnej części kadłuba HMS Ocean i jego nadbudówce. Odświeżone mają zostać m.in. pomieszczenia dla załogi oraz żołnierzy desantu, zainstalowany zostanie nowy system przeciwpożarowy, ocenie poddane zostanie funkcjonowanie układu pędnego jednostki. 

Zlecone prace modernizacyjne HMS Ocean będą z kolei dotyczyć przede wszystkim na systemach (bądź też ich poszczególnych elementach) odpowiedzialnych za prowadzenie ognia, dowodzenie oraz obserwację i analizę pola walki. Wartość programu wynosi 65 mln GBP. Poza około 300 pracownikami Babcock International w jego realizację zaangażowanych jest ponad 70 podwykonawców.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.