Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMS Ocean ponownie w wodzie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 01 sierpnia 2013

Brytyjski śmigłowcowiec, HMS Ocean (L12), opuścił suchy dok stoczni Devonport Royal Dockyard, gdzie poddawany jest serii prac remontowo-modernizacyjnych. Okręt ma rozpocząć próby morskie na początku 2014.

Harmongoram prac nad HMS Ocean zakłada, że już w listopadzie na jego pokład ponownie wejdą członkowie załogi. Z kolei na początku 2014 okręt rozpocznie pierwszą serię prób morskich / Zdjęcie: Royal Navy

Remont i częściowa modernizacja HMS Ocean zostały zlecone przez Royal Navy w grudniu 2012 (Modernizacja HMS Ocean, 2012-12-12). Za realizacje działań odpowiada Babcock International, który występuje jako koordynator prowadzonych prac.

HMS Ocean znajduje się na terenie stoczni Devonport Royal Dockyard w Plymouth, na południowym zachodzie kraju. W dniu wczorajszym okręt został ponownie zwodowany. Opuścił tym samym suchy dok, w którym znajdował się w ostatnich miesiącach.

Uroczystość ponownego wodowania śmigłowcowca oznacza jednocześnie zakończenie pierwszego etapu prac remontowo-modernizacyjnych. W ostatnim czasie pracownicy Babcock International koncentrowali się m.in. na ocenie stanu technicznego dolnej części kadłuba jednostki oraz elementów jej układu pędnego.

Z kolei w nadchodzących miesiącach główne prace remontowe skupią się na górnej części kadłuba HMS Ocean i jego nadbudówce. Odświeżone mają zostać m.in. pomieszczenia dla załogi oraz żołnierzy desantu, zainstalowany zostanie nowy system przeciwpożarowy, ocenie poddane zostanie funkcjonowanie układu pędnego jednostki. 

Zlecone prace modernizacyjne HMS Ocean będą z kolei dotyczyć przede wszystkim na systemach (bądź też ich poszczególnych elementach) odpowiedzialnych za prowadzenie ognia, dowodzenie oraz obserwację i analizę pola walki. Wartość programu wynosi 65 mln GBP. Poza około 300 pracownikami Babcock International w jego realizację zaangażowanych jest ponad 70 podwykonawców.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.