Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rekordowy kontrakt Beechcrafta

Lotnictwo cywilne, 06 sierpnia 2013

Towarzystwo Wheels Up zamówiło 105 samolotów Beechcraft King Air 350i. Wartość kontraktu, wraz z pakietem obsługi technicznej wynosi ok. 1,4 mld USD.

/ Zdjęcie: Beechcraft Corp.

Wheels Up zostało założone przez zespół pod kierownictwem Kenny’ego Richtera, pomysłodawcy programu Marquis Jet. Był on pierwszym, który oferował współwłasność samolotów na 25 godzin użytkownikom nie korzystającym zbyt często z tego rodzaju usług.

Zawarta umowa jest największym w historii lotnictwa ogólnego zamówieniem na samoloty z napędem śmigłowym. Wartość 105 samolotów King Air 350i wynosi 788 mln USD, a programu ich obsługi technicznej i zapewnienia zdatności do lotu – 600 mln USD. Jest to olbrzymi sukces spółki, która jeszcze niedawno znajdowała się w stanie upadłości (Beechcraft na prostej, 2013-04-24).

Do końca br. dostarczonych zostanie 9 King Airów 350i. Natomiast do połowy 2015 towarzystwo ma dysponować 35 samolotami tego typu.

Początkowo Wheels Up prowadzić będzie działalność na terenie północno-wschodnich Stanów Zjednoczonych Ameryki. Plany zakładają rozszerzenie aktywności na całe kontynentalne USA i Europę Zachodnią. Przewoźnik ma także do wykorzystania opcję zakupu kolejnych 70 samolotów w ciągu następnych 2-3 lat.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.