Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-15SG w pełni zdolne do działania

Lotnictwo wojskowe, 20 września 2013

Dowództwo wojsk lotniczych Singapuru ogłosiło osiągnięcie przez samoloty F-15SG całkowitej zdolności bojowej. Nastąpiło to 3,5 roku po rozpoczęciu dostaw.

Jeden z F-15SG, stacjonujących w bazie Mountain Home w Stanach Zjednoczonych / Zdjęcie: US Air Force

W trakcie ceremonii, która miała miejsce wczoraj w Singapurze, minister obrony kraju Ng Eng Hen stwierdził, że F-15SG zostały dokładnie sprawdzone i dowiodły, że dysponują doskonałymi zdolnościami obrony powietrznej i wykonywania uderzeń na cele powierzchniowe.  Silne wojska lotnicze dają nam pewność, że Singapur jest zdolny do obrony swojej suwerenności i macierzystego terytorium – dodał szef resortu obrony.

F-15SG są pochodną F-15E Strike Eagle, z radiolokatorem AN/APG-63(v)3 z anteną fazowaną i przystosowanymi do przenoszenia zasobników rozpoznawczo-celowniczym Sniper XR. Oprócz tego Singapur wybrał dla swoich samolotów jako zespól napędowy silniki General Electric F110, w miejsce stosowanych przez USAF słabszych Pratt & Whitney F100, oraz izraelskie urządzenia walki elektronicznej. Wiosną br. dla potrzeb F-15SG zakupiono pociski kierowane powietrze-powietrze AIM-120C-7 AMRAAM i AIM-9X-2 Sidewinder Block II (Pociski dla Singapuru, 2013-04-05).

Wojska lotnicze Singapuru zamówił początkowo 12 samolotów w 2006, wykorzystując następnie opcję kupna  kolejnych 12 egz. (Singapur kupuje 8-12 dodatkowych F-15SG, 2007-10-23). Pierwsze F-15SG trafiły do kraju wiosną 2010 (Pierwszy F-15SG w rękach Singapurczyków, 2009-05-07). Część z nich stacjonuje na stałe w Stanach Zjednoczonych, w bazie lotniczej Mountain Home, wchodząc w skład 428th Fighter Squadron. Singapurczycy realizują tam rotacyjne szkolenie załóg lotniczych i personelu naziemnego, obejmujące m. in. taktykę działania i użycie uzbrojenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra