Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Montaż pierwszego A380 dla Asiana

Lotnictwo cywilne, 27 września 2013

W zakładach w Tuluzie trwa montaż pierwszego A380 przeznaczonego dla południowokoreańskich linii Asiana.

Pierwszy A380 przeznaczony dla Asiana Airlines na linii montażu końcowego w Tuluzie / Zdjęcie: Airbus

Główne zespoły samolotu dotarły do wytwórni europejskiego konsorcjum, znajdującej się w Tuluzie, w ostatnich tygodniach. Obecnie trwa jego montaż końcowy.

Asiana Airlines z Korei Pd. zamówiły 6 Airbusów A380, napędzanych silnikami Rolls-Royce Trent 900 w styczniu 2011 (A380 dla Asiana Airlines, 2011-01-08). Dostawa pierwszego z nich zaplanowana jest w 2 kw. przyszłego roku. Oprócz nich Airbus dostarczy towarzystwu także 1 A321, 2 A330-300 i 30 A350.

Przewoźnik stanie się w ten sposób 12. użytkownikiem największych samolotów komunikacyjnych świata. Będą one obsługiwały połączenia z Seulu do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Co ciekawe, po odebraniu A380 przez Asiana Republika Korei będzie jedynym państwem, którego dwie linie lotnicze będą użytkownikami tego typu. Obecnie A380 eksploatowane są przez Korean Air, które mają na stanie 7 samolotów i oczekują na odebranie 3 kolejnych (A380 dla Korean Air, 2011-05-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.