Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Trwają próby TAPV

Wojska lądowe, 14 października 2013

Kanadyjscy żołnierze rozpoczęli próby terenowe średnich wozów opancerzonych Tactical Armoured Patrol Vehicle (TAPV) z serii przedprodukcyjnej.

Kanadyjscy żołnierze z 5. CMBG podczas prób terenowych TAPV na terenie bazy wojsk lądowych w Valcartier / Zdjęcie: Army Recognition

W próby TAPV zaangażowali się żołnierze z 5. Canadian Mechanized Brigade Group (5 CMBG) stacjonującej w Valcartier, w Quebecu. Pierwsze egzemplarze wozów trafiły do wojskowych latem br. (Próby kanadyjskich TAPV, 2013-08-11).

Głównym celem prowadzonych w Valcartier prób jest ocena funkcjonowania opracowanych przez norweski Kongsberg Protech Systems (KPS) zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia (zsmu), Protector TAPV DRWS (Eurosatory: Podwójny Protector, 2012-06-12).  Wojskowi z 5. CMBG mają zapoznać się z obsługą  uzbrojenia, co ma stanowić pierwszy etap przygotowywania przyszłych załóg do użytkowania wozów.

Doświadczenia wyniesione z prób w Valcartier pomogą w kompleksowej ocenie funkcjonalności i przeżywalności pojazdów na polu walki (RAMD). Będą też stanowić istotny wkład w testy kwalifikacyjne pojazdów, które realizowane są na terenie Aberdeen Test Center w Maryland.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.