Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trwają próby TAPV

Wojska lądowe, 14 października 2013

Kanadyjscy żołnierze rozpoczęli próby terenowe średnich wozów opancerzonych Tactical Armoured Patrol Vehicle (TAPV) z serii przedprodukcyjnej.

Kanadyjscy żołnierze z 5. CMBG podczas prób terenowych TAPV na terenie bazy wojsk lądowych w Valcartier / Zdjęcie: Army Recognition

W próby TAPV zaangażowali się żołnierze z 5. Canadian Mechanized Brigade Group (5 CMBG) stacjonującej w Valcartier, w Quebecu. Pierwsze egzemplarze wozów trafiły do wojskowych latem br. (Próby kanadyjskich TAPV, 2013-08-11).

Głównym celem prowadzonych w Valcartier prób jest ocena funkcjonowania opracowanych przez norweski Kongsberg Protech Systems (KPS) zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia (zsmu), Protector TAPV DRWS (Eurosatory: Podwójny Protector, 2012-06-12).  Wojskowi z 5. CMBG mają zapoznać się z obsługą  uzbrojenia, co ma stanowić pierwszy etap przygotowywania przyszłych załóg do użytkowania wozów.

Doświadczenia wyniesione z prób w Valcartier pomogą w kompleksowej ocenie funkcjonalności i przeżywalności pojazdów na polu walki (RAMD). Będą też stanowić istotny wkład w testy kwalifikacyjne pojazdów, które realizowane są na terenie Aberdeen Test Center w Maryland.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra