Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Guarani zostaną wysłane na Haiti

Wojska lądowe, 05 listopada 2013

Testowane przez Brazylię transportery kołowe VBTP-MR Guarani 6x6 zostaną wysłane w przyszłym roku na Haiti. Wesprą brazylijski kontyngent wojskowy, stacjonujący w tym karaibskim państwie.

Wysłanie VBTP-MR Guarani 6x6 na Haiti ma na celu wsparcie brazylijskiego kontyngentu stacjonującego na miejscu w ramach MINUSTAH. Pozwoli to również na ocenę przydatności pojazdów w rzeczywistych warunkach operacyjnych / Zdjęcie: Brasil Soberano e Livre

Pod koniec października Exército Brasileiro (wojska lądowe Brazylii) zakończyły pierwszy etap prób terenowych Guarani, realizowanych na poligonie zaaranżowanym tak, by symulował teren zurbanizowany. Ocena wyników uzyskanych przez transportery nie jest znana. Według nieoficjalnych informacji miały one wykazać się jednak wystarczającymi własnościami jezdnymi oraz potwierdzić swój potencjał bojowy.

W nadchodzących miesiącach nieokreślona liczba transporterów z eksperymentalnej transzy (Kontrakt na Guarani, 2012-08-09, Prototyp VBTP-MR, 2011-04-20) ma zostać wysłana na Haiti. Ich celem ma być wsparcie liczącego 1200 żołnierzy brazylijskiego kontyngentu wojskowego stacjonującego na miejscu w ramach onzetowskiej misji MINUSTAH (United Nations Stabilization Mission in Haiti).

Za dostawy Guarani dla wojsk lądowych Brazylii odpowiadać ma spółka Iveco Veículos de Defesa z Sete Lagoas na południowym wschodzie kraju / Zdjęcie: Éfactual Blogspot

Poza wsparciem brazylijskich żołnierzy, celem wysłania Guarani na Haiti jest ocena przydatności pojazdu w rzeczywistych warunkach operacyjnych. Część transporterów ma zostać przetransportowana na miejsce w pierwszych miesiącach 2014.

Exército Brasileiro zamierza zakupić 2044 pojazdów omawianego typu (Brazylia zleca budowę 2044 transporterów, 2009-12-22). Za ich produkcję odpowiadać ma spółka Iveco Veículos de Defesa z Sete Lagoas na południowym wschodzie kraju. Program budowy wozów ma zostać zakończony po 2030.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.