Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosja zatrudni pilotów-obcokrajowców

Lotnictwo cywilne, 29 listopada 2013

Władze Federacji Rosyjskiej kończą prace nad legislacją zezwalającą za zatrudnianie pilotów z innych krajów przez rodzimych przewoźników lotniczych.

Zdjęcie: sptimes

Ministerstwo Transportu FR poinformowało, że wydział prawny administracji prezydenta Władimira Putina poparł odpowiedni projekt w tej sprawie, który obecnie jest poddawany analizie przez inne ciała władzy wykonawczej. Według dokumentu, po zatwierdzeniu odpowiedniego dekretu, Rosja będzie mogła co roku zatrudniać maksymalnie 200 obcokrajowców na stanowiska pierwszych oficerów, przez następnych 5 lat.

Maksym Sokołow, Minister Transportu FR, spodziewa się, że projekt trafi do Dumy już w grudniu. Jego zdaniem główne kwestie zostały już uzgodnione. Mam nadzieję, że zarówno członkowie Dumy, jak i Rady Federacji będą glosować za zatwierdzeniem projektu – dodał Sokołow.

Według ministra transportu FR rozwiązanie takie leży w interesie linii lotniczych, jak i pasażerów, pozwoli bowiem na złagodzenie skutków aktualnego braku wyszkolonych pilotów liniowych. Była to m.in. przyczyna niedawnej katastrofy Boeinga 737 linii Tatarstan (Pionowo w dół z 700 metrów, 2013-11-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra