Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa Zelandia wybiera Penguin Mk 2

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 01 grudnia 2013

Norweski Kongbserg zawarł porozumienie z Królewską Marynarką Wojenną Nowej Zelandii (RNZN) o sprzedaży pocisków rakietowych powietrze-powierzchnia Penguin Mk 2 Mod. 7.

Uzbrojone w pociski rakietowe powietrze-powierzchnia Penguin nowozelandzkie SH-2G(I) będą użytkowane do zadań dalekiego rozpoznania, wykrywania i identyfikacji celów oraz zwalczania okrętów przeciwnika. Wiropłaty będą bazowały m.in. na pokładach fregat typu Anzac, a także okrętów patrolowych typu Protector / Zdjęcie:  RAN

Norweski producent nie podał jego wartości, ani też pozostałych szczegółów. Liczba zakupionych przez Royal New Zealand Navy pocisków rakietowych ma być ograniczona.

Penguin Mk 2 będą przenoszone przez nowozelandzkie śmigłowce ZOP SH-2G(I). W kwietniu br. Wellington ogłosiło zakup 10 wiropłatów tego typu (Ex-australijskie SH-2G dla Nowej Zelandii, 2013-04-21), wcześniej użytkowanych przez Królewską Marynarkę Wojenną Australii (RAN) (Rozliczenia po Kamanie, 2008-03-20).

Kongsberg nie poinformował o terminarzu realizacji dostaw zakupionego uzbrojenia. Można jednak podejrzewać, że Penguiny zostaną przekazane Nowozelandczykom w latach 2014-2016. Za 3 lata wszystkie nowozelandzkie SH-2G(I) mają bowiem znaleźć się już w linii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.