Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Baza materiałowa dla Successorów

Marynarka wojenna, 17 grudnia 2013

BAE Systems otrzymało zlecenie na przygotowanie bazy materiałowej dla potrzeb budowy nowych brytyjskich strategicznych okrętów podwodnych, mających zastąpić jednostki typu Vanguard.

W prace projektowe nad nowymi strategicznymi OP dla Royal Navy zaangażowane są trzy podmioty: BAE Systems Maritime - Submarines, Rolls-Royce i Babcock. Program Successor pozwolił do tej pory na zachowanie i/lub utworzenie 2000 miejsc pracy, a w jego realizację w mniejszym lub większym stopniu włączyło się 850 brytyjskich przedsiębiorstw. Nowe okręty mają wchodzić do linii począwszy od 2028 i pozostać w służbie do lat 2060. / Rysunek: MO Wielkiej Brytanii

Całkowita wartość zlecenia wynosi 79 mln GBP (390,9 mln PLN). W ramach jego realizacji BAE Systems zobowiązało się do rozpoczęcia prac związanych z przygotowaniem bazy materiałowej dla potrzeb budowy nowych strategicznych OP, roboczo określanych jako typ Successor.

Nowe OP mają docelowo zastąpić znajdujące się obecnie w linii Vanguardy. Pierwszy z nich miałby wejść do służby w 2028. Do tej pory BAE Systems koncentrowało się na pracach projektowych Successorów, realizowanych na mocy dwóch oddzielnych zleceń rządowych o wartości: 328 mln GBP (1,6 mld PLN) i 315 mln GBP (1,5 mld PLN) (350 mln GBP na strategiczne OP, 2012-10-29). Za opracowanie siłowni nuklearnej nowego typu strategicznych OP odpowiada Rolls-Royce (Zamówienie brytyjskich reaktorów, 2012-06-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.