Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USCG Polar Star odwołany

Marynarka wojenna, 08 stycznia 2014

Misja ratunkowa USCG Polar Star (WAGB 10) zakończyła się przed rozpoczęciem właściwych działań. Lodołamacz straży wybrzeża USA (USCG) szedł na pomoc uwięzionym w lodach Antarktydy: rosyjskiemu statkowi badawczemu MV Akademik Szokalski oraz chińskiemu lodołamaczowi Xue Long.

Przyjęty do służby w 1976 lodołamacz USCG Polar Star (WAGB 10) przechodził w ostatnim czasie 3-letni program remontu i częściowej modernizacji. Jego wartość wyniosła 90 mln USD (276,5 mln PLN) / Zdjęcie: Stars & Stripes

Na prośbę Australijskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Żeglugi (AMSA), USCG Polar Star opuścił przed kilkoma dniami port morski w Sydney i udał się w kierunku Zatoki Commonwealthu, gdzie znajdowały się unieruchomione przez grubą warstwę lodu jednostki nawodne (USCG Polar Star na ratunek..., 2014-01-07). Amerykański lodołamacz miał znaleźć się w ich pobliżu w ciągu tygodnia i pomóc im wydostać się z feralnego położenia.

Szczęśliwie, silny wiatr odepchnął zalegające wokół statków warstwy lodu do tego stopnia, że były one w stanie samodzielnie wydostać się z potrzasku. Misja ratunkowa USCG Polar Star została wobec tego odwołana. Okręt będzie kontynuował teraz wcześniejszą misję zmierzającą do wsparcia załogi amerykańskiej stacji badawczej McMurdo Station, zlokalizowanej na wyspie Ross.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.