Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USCG Polar Star na ratunek...

Marynarka wojenna, 07 stycznia 2014

Lodołamacz straży wybrzeża USA (USCG), USCGC Polar Star (WAGB 10), pomoże uwięzionym w lodach Antarktydy rosyjskim i chińskim statkom.

MV Akademik Szokalski wypłynął z Nowej Zelandii 28 listopada. Celem jego podróży było uczczenie setnej rocznicy zakończenia ekspedycji Australasian Antarctic Expedition pod kierownictwem Douglasa Mawsona, której efektem było odkrycie Zatoki Commonwealthu / Zdjęcie: Stars & Stripes

Australijska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żeglugi (AMSA) zwróciła się do USCG z prośbą o pomoc w uwolnieniu uwiezionych w lodach Antarktydy: rosyjskiego statku badawczego MV Akademik Szokalski oraz chińskiego lodołamacza, Xue Long, który to pierwotnie sam szedł na pomoc Rosjanom (Ka-32 w akcji ratowniczej na Antarktydzie, 2014-01-04). Amerykanie opuścili port morski w Sydney w niedzielę i idą w kierunku Zatoki Commonwealthu, gdzie znajdują się statki.

MV Akademik Szokalski utknął w Zatoce Commonwealthu w Wigilię. Idący mu na pomoc Xue Long nie był w stanie pokonać przeszkody w postaci grubej pokrywy lodowej, miejscami sięgającej 3 m i sam znalazł się w potrzasku. USCGC Polar Star powinien dotrzeć do uwięzionych w ciągu tygodnia.  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra