Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Cd. skandalu łapówkowego w Grecji

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 stycznia 2014

Wczoraj aresztowano kolejne osoby zamieszane w skandal łapówkowy związany z zakupem OP typu 214.

Jedynym OP typu 214, posiadanym przez marynarkę wojenną Grecji, jest HS Papanikolis (S120). Jak się okazuje, zakup jednostek tego typu związany jest z potężnym skandalem korupcyjnym / Zdjęcie: MO Grecji

Greckie śledztwo w sprawie korumpowania urzędników państwowych odpowiedzialnych za zakupy uzbrojenia zatacza coraz szersze kręgi (Greckie Leopardy z koperty , 2014-01-02). W poniedziałek rano grecka policja aresztowała Sotirisa Emmanouilu, byłego prezesa stoczni Hellenic Shipyards i Yiannisa Beltsiosa, współpracownika byłego ministra obrony Grecji Akisa Tsochatzopoulosa. Ten ostatni już w kwietniu 2012 został pojmany i osadzony pod zarzutem oszustw podatkowych i prania pieniędzy.

Podobne zarzuty stawiane są dwóm osobnikom wspomnianym na wstępie. Emmanouil oskarżony jest o przyjęcie łapówki w wysokości 23 mln EUR (ok. 96 mln PLN), a Beltsios – tylko 3 mln EUR (12,5 mln PLN). Obydwaj brali udział w przetargu na zakup 4 okrętów podwodnych U214 (Grecy zapłacą za U214, 2010-11-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra