Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Austria kupi BvS10?

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 27 stycznia 2014

Władze w Sztokholmie prowadzą rozmowy z Wiedniem o możliwości sprzedaży co najmniej 20 gąsienicowych przegubowych transporterów opancerzonych BvS10.

Zakładając powodzenie prowadzonych obecnie rozmów, Austria będzie kolejnym po Francji, Holandii, Szwecji i Wielkiej Brytanii użytkownikiem produkowanych przez BAE Systems Hägglunds transporterów opancerzonych BvS10 / Zdjęcie: BAE Systems

Rozmowy dotyczą sprzedaży Austrii co najmniej 20 nowych BvS10. Uważa się, że Austriacy mogliby odkupić też drugie tyle pojazdów użytkowanych obecnie przez wojska lądowe Szwecji. Całe przedsięwzięcie, jeżeli do niego dojdzie, zostałoby zrealizowane przy udziale władz w Sztokholmie i na zasadach podobnych do tych towarzyszących zakupom amerykańskiego uzbrojenia w ramach rządowego programu Foreign Military Sale (FMS).

Zakup stosunkowo małej liczby transporterów wskazuje na to, że nie mają one na celu podniesienie potencjału bojowego sił zbrojnych Austrii. Pojazdy miałyby zostać użyte w trudno dostępnych, górskich rejonach kraju. Niewykluczone, że Austriacy zdecydowaliby się też na wysłanie BvS10 za granicę, w ramach operacji pokojowych realizowanych pod auspicjami ONZ.

Austriackie transportery zostaną wyprodukowane w zakładach BAE Systems Hägglunds w Örnsköldsvik na wschodzie Szwecji. Dostawy pojazdów powinny zakończyć się najpóźniej w 2015. Zamówione przez Wiedeń BvS10 będą powstawać razem z transporterami zakupionymi ostatnio przez Sztokholm (Więcej BvS10 dla Szwecji , 2013-12-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.