Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dodatkowi Amerykanie już w Republice Korei

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 31 stycznia 2014

800 amerykańskich żołnierzy dotarło we środę do Republiki Korei. Stanowią oni wsparcie kontyngentu wojskowego USA stacjonującego w tym państwie.

O planach wysłania dodatkowych żołnierzy USA do Republiki Korei informowaliśmy już wcześniej (Seul zapłaci więcej za amerykańskich żołnierzy, 2014-01-14). Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli Departamentu Obrony, Waszyngton wysłał na Półwysep Koreański 800 wojskowych, ze składu 1st Cavalry Division z Fort Hood w Texasie, a także 40 czołgów podstawowych M1 Abrams i tyle samo bwp Bradley.

W ocenie Waszyngtonu, ruch ten ma wzmocnić amerykański kontyngent wojskowy stacjonujący w Republice Korei (USFK), a jego charakter jest czysto defensywny. Naturalnie, decyzja o wysłaniu dodatkowych wojsk na półwysep spotkała się z krytyką ze strony władz KRL-D. Komentarzy w tej sprawie starają się unikać z kolei władze w Seulu. Co ciekawe, dodatkowi wojskowi nie zostaną oficjalnie włączeni w skład liczącego około 28 500 żołnierzy USFK.

Wysłani do Korei żołnierze będą stacjonować w 2 bazach US Army: Camp Hovey i Camp Stanley, zlokalizowanych na terenie północno-zachodniej granicznej prowincji Gyeonggi. Pozostaną na miejscu przez 9 miesięcy, po czym zostaną wycofani do kraju. Co ciekawe, pozostawią po sobie cały ciężki sprzęt, w tym wspomniane czołgi i bwp. Pojazdy te mają stanowić wyposażenie kolejnych rotacji kontyngentu, jeśli takie zostaną wysłane.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra