Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Strzelanie z Excalibura

Wojska lądowe, 12 lutego 2014

Raytheon przeprowadził próby poligonowe 155-mm pocisków precyzyjnych M982 Excalibur Ib.

Zdjęcie: US Army

Próby przeprowadzono na terenie Yuma Proving Ground w Arizonie. Trzydzieści pocisków Excalibur Ib wystrzelono ze 155-mm armatohaubicy samobieżnej M109 Paladin oraz 155-mm armatohaubicy holowanej M777. Pociski trafiały w cele na odległości od 7 do 38 km. Średnia dokładność trafień wyniosła 1,6 m.

To kolejne w ostatnim czasie próby z użyciem pocisków precyzyjnych M982 Excalibur. W grudniu ub.r. informowaliśmy o strzelaniu z samobieżnej armatohaubicy PzH 2000 (Strzelanie z PzH 2000, 2013-12-11). Z kolei jesienią przeprowadzono podobne próby z udziałem 155-mm samochodowych armatohaubic Archer.

Co więcej, w najbliższym czasie Raytheon przeprowadzi próby poligonowe z pociskami wersji S, wyposażonymi w nowy układ kierowania i nawigacji, naprowadzający je w końcowej fazie lotu na cel przy pomocy półaktywnego układu laserowego (Doskonalszy Excalibur, 2013-06-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra