Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

50 tys. h AW139 Gulf Helicopters

Lotnictwo cywilne, 27 marca 2014

Śmigłowce AW139 należące do katarskiego Gulf Helicopters wylatały 50 tys. h.

AW139 należący do Gulf Helicopters. Przedsiębiorstwo dysponuje 17 śmigłowcami tego typu / Zdjęcie: AgustaWestland

Koncern AgustaWestland poinformował, że produkowane przez niego śmigłowce średnie AW139, eksploatowane przez katarskie towarzystwo Gulf Helicopters przekroczyły łączny nalot 50 tys. h. Katarczycy są jednym z największych użytkowników tego typu w świecie.

Flota Gulf Helicopters liczy 17 AW139. Przedsiębiorstwo złożyło pierwsze zamówienie na brytyjsko-włoskie wiropłaty w 2007.

Gulf Helicopters jest spółką zależną Gulf International Services, Q.S.C., od 1970 świadczącą usługi transportu śmigłowcowego w krajach Bliskiego Wschodu, Afryki Pn. i w Indiach. Przedsiębiorstwo dysponuje własnym centrum obsługowym, zajmującym się także pracami modyfikacyjnymi.

Co więcej, katarska spółka jest autoryzowanym centrum obsługi AW139 i jako jedna z pierwszych w świecie nabyła kompleksowy symulator lotu dla tego typu. Od września 2013 Gulf Helicopters ma także autoryzowane centrum szkolenia AW139.

Przedsiębiorstwo zamówiło także 15 śmigłowców AW189, wraz z kompleksowym symulatorem lotu (Dubai 2013: Gulf Helicopters zamawiają AW189, 2013-11-18). Dwa pierwsze wiropłaty trafią do Kataru w 2. połowie br.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.