Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trzy oferty w przetargu na śmigłowce

Lotnictwo wojskowe, 22 maja 2013

Inspektorat Uzbrojenia poinformował dzisiaj, że zgłoszenia do kolejnego etapu przetargu na dostawę 70 śmigłowców wsparcia bojowego i zabezpieczenia zostały złożone przez 3 oferentów.

Nowo zakupione wiropłaty zastąpią w służbie starsze typy produkcji radzieckie, w tym przede wszystkim widoczny na zdjęciu Mi-8. Mimo wcześniejszych zapowiedzi, że oferta ma bazować na jednym typie, resort nie sprecyzował, czy wymaganie to jest nadal aktualne, czy też może dopuszczone będzie zaoferowanie innego typu, tego samego producenta, jako śmigłowca ZOP / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Dzisiaj w Inspektoracie Uzbrojenia oficjalnie otwarto zgłoszenia do udziału w negocjacjach technicznych w postępowaniu na dostawę 70 śmigłowców wsparcia bojowego i zabezpieczenia (Oficjalnie o zakupie 70 śmigłowców, 2013-02-21). Chęć uczestniczenia w kolejnym etapie przetargu wyraziły: konsorcjum Sikorsky International Operations Inc., Sikorsky Aircraft Corporations, Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o. o.; konsorcjum Eurocopter SAS i Heli Invest Sp. z o o Services S.K.A oraz Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Świdnik S.A.

Nieco zaskakujący jest brak potentata rynku śmigłowcowego – AgustyWestlanda. Jednak będzie on zaangażowany w przetarg, ponieważ PZL-Świdnik S.A. wchodzi w skład grupy AgustaWestland, a proponowanym przez polskie przedsiębiorstwo śmigłowcem jest AW149, skonstruowany przez brytyjsko-włoskie konsorcjum.

Pozostali konkurenci zaoferują zapewne – odpowiednio – S-70i Black Hawk i EC725. Producent tego ostatniego wiropłata – Eurocopter – znacznie wzmocnił swoją pozycję na rynku polskim, dzięki podpisaniu porozumienia z WZL-1 (Umowa WZL-1 z Eurocopterem i Turbomecą, 2013-04-04).

Jak informuje Inspektorat Uzbrojenia, uczestnicy postępowania zostaną zaproszeni do udziału w negocjacjach technicznych po przeanalizowaniu złożonych przez nich dokumentów. Kolejnymi etapami będzie złożenie oferty ostatecznej, przeprowadzenie prób oferowanych śmigłowców, aukcja elektroniczna lub negocjacje z jednym wykonawcą i – ostatecznie – wybór oferty.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.