Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przeciwminowy M-ATV

Wojska lądowe, 14 maja 2014

Oshkosh Defense przeprowadziło próby użycia samochodów M-ATV z systemem TerraMax do oczyszczania dróg z min i IED.

Konwój samochodów ciężarowych, prowadzony przez M-ATV z trałem przeciwminowym / Zdjęcie: Oshkosh Defense

Do prób wykorzystano samochód odporny na działanie min M-ATV (MRAP All-Terrain Vehicle), przekształcony w pojazd bezzałogowy dzięki wyposażeniu go w system TerraMax (Bezzałogowe Oshkosh, 2012-08-07). Dodatkowo zamontowano także trał przeciwminowy.

W trakcie próby M-ATV prowadził konwój, złożony z 3 samochodów ciężarowych. 2 z nich były to pojazdy bezzałogowe MTVR. Trzecim kierował człowiek.

Zastosowanie M-ATV do oczyszczania dróg, po których poruszają się konwoje, z min i improwizowanych ładunków wybuchowych (IED) znacznie zwiększy bezpieczeństwo żołnierzy wojsk inżynieryjnych, wykonujących na co dzień takie zadania. W dodatku pozwoli na zredukowanie liczebności personelu zaangażowanego w tego rodzaju misje.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.