Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Porozumienie Avibras-Nexter

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 26 czerwca 2014

Francuski Nexter i brazylijska Avibras Industria Aerospacial (AIA) zawarły porozumienie o integracji 155-mm armatohaubic Caesar z podwoziami kołowymi systemu rakietowego Astros III.

Armatohaubice Caesar osadzone na podwoziach samochodu ciężarowego Tatra T815 stanowiłyby uzupełnienie gąsienicowych zestawów artyleryjskich, modernizowanych obecnie do standardu M109A5+ / Zdjęcie: MO Francji

Na zakończonych w zeszłym tygodniu targach Eurosatory 2014, obaj producenci zawarli porozumienie o wspólnym odmiany 155-mm armatohaubicy Caesar, która będzie osadzona na ciężarówce już używanej przez brazylijskie siły zbrojne. Takie samo postępowanie miało miejsce przy opracowaniu wyrzutni rakietowej Astros III (oznaczanych też Astros II Mk 6) rozwijanych przez AIA na potrzeby wojsk lądowych (Pierwsza bateria Astros III coraz bliżej, 2014-06-09).

Ta zbieżność nie jest przypadkowa, Brasila jest zainteresowana zakupem 24-36 zmodyfikowanych armatohaubic, które miałyby stanowić uzupełnienie baterii Astros III oraz modernizowanych do takiego samego standardu wyrzutni starszej generacji Astros II Mk 3.

Według lokalnych mediów, program zakupu samobieżnych armatohaubic na podwoziu kołowym mógłby zostać rozpisany przez Brasilię w ciągu 2-3 lat. W tym czasie obaj producenci powinni zdążyć opracować i przetestować swoje działo samochodowe. Do tej pory zestawy artyleryjskie Nexter osadzono m.in. na podwoziu Renault Trucks Defense Sherpa 5 (6x6) oraz Mercedes-Benz Unimog (6x6).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra