Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Aerofłot wymienił lekkie SSJ100

Lotnictwo cywilne, 30 czerwca 2014

Narodowy przewoźnik FR zakończył proces wymiany samolotów SSJ100.

Najnowszy SJJ100 w konfiguracji docelowej, przekazany w ubiegły piątek narodowemu przewoźnikowi FR  / Zdjęcie: Aerofłot

Dzisiaj linie lotnicze Aerofłot poinformowały o zakończeniu procesu wymiany 10 samolotów komunikacji regionalnej Suchoj Superjet 100 (SSJ100) w konfiguracji pierwotnej (lekkiej) na egzemplarze wersji docelowej (pełnej) (Docelowe SSJ 100 dla Aerofłotu, 2013-05-31). Ostatni z nich, o znakach rejestracyjnych RA-89027, został przekazany przewoźnikowi 26 czerwca. Samolot nazwano imieniem Wasilija A. Borisowa, lotnika, bohatera Związku Radzieckiego, który następnie przez 40 lat pracował w liniach lotniczych.

Obecnie Aerofłot jest największym użytkownikiem SSJ100. Eksploatowane przez linie samoloty wylatały już ponad 30 tys. h w trakcie ponad 20 tys. lotów. 8 kolejnych SSJ100 zostanie dostarczonych przez końcem br. Docelowo we flocie towarzystwa znajdzie się 30 odrzutowców tego typu.

Kilkanaście dni temu, 20 czerwca, Międzypaństwowy Komitet Lotniczy przyznał SSJ100 uzupełniający certyfikat, zezwalający na wykonywanie automatycznych lądowań w kategorii IIIa, gdy widoczność na drodze startowej nie przekracza 175 m, przy wietrze bocznym wiejącym z prędkością 10 m/s. W trakcie prób niezbędnych do uzyskania w/w dokumentu, trwających od listopada 2011 do grudnia ub. r., 3 SSJ 100 wykonały ponad 425 automatycznych lądowań, podczas lotów trwających łącznie ponad 250 h (Przejściowy Superjet w 2016, 2014-01-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra