Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Superjety dostarczone

Lotnictwo cywilne, 24 grudnia 2013

Przedsiębiorstwo Suchoj dostarczyło użytkownikom kolejne samoloty Superjet 100. Ich odbiorcami są linie Interjet i Aerofłot.

Czwarty SSJ 100 dostarczony liniom Interjet

Dzisiaj w Meksyku wylądował czwarty Suchoj Superjet 100 (SSJ100), przeznaczony dla meksykańskich linii Interjet. Podczas lotu z w Wenecji do Toluca, wykonał międzylądowania w Keflavik na Islandii i Bangor w USA.

Według danych Interjet, 3 dostarczone wcześniej SSJ 100, w okresie od 18 września do 30 listopada, odnotowały 99-% zdatność do lotu. Łącznie spędziły one w powietrzu 1438 h i wykonały 1399 cykli startów i lądowań. Samoloty latają do 7 destynacji - Mexico City, Torreon, Aguascalientes, Campeche, Minatitlan, Zacatecas i Mazatlan (Regularne loty SSJ 100 Interjetu rozpoczęte , 2013-09-19). Średnia długość lotu to 9 h, a maksymalna - 11 h.

Obecnie w zakładach w Wenecji trwają prace wykończeniowe dwóch kolejnych SSJ 100 dla Interjet. Przewoźnik zamówił 20 samolotów tego typu, z opcją na 10 kolejnych.   

Superjet 100 dla Aerofłotu, trzeci w docelowej konfiguracji / Zdjęcia: Suchoj

Nieco wcześniej, 16 grudnia, narodowy przewoźnik Rosji, Aerofłot, odebrał trzeciego SSJ 100 w docelowej konfiguracji (Docelowe SSJ 100 dla Aerofłotu, 2013-05-31), który wykonał lot z centrum dostaw w Żukowskim pod Moskwą do portu lotniczego Szeremietiewo. Samolot, noszący znaki rejestracyjne RA89017, został nazwany imieniem jednego ze słynnych pilotów linii - Piotra Chmielnickiego.

Do chwili obecnej Suchoj dostarczył 22 SSJ 100. Aerofłot to jeden z największych użytkowników tego typu. Eksploatowane przez linię SSJ 100, w liczbie 10, wykonały dotychczas ponad 16 tys. lotów, trwających łącznie ponad 24 tys. h.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.