Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończenie dostaw CH-147F

Lotnictwo wojskowe, 01 lipca 2014

Wczoraj Boeing przekazał Kanadyjczykom ostatni z 15 zamówionych śmigłowców transportowych CH-147F Chinook.

Ostatni z 15 zamówionych przez rząd w Ottawie śmigłowców transportowych CH-147F / Zdjęcie: Boeing

Uroczystość przekazania ostatniego z 15 zamówionych przez Royal Canadian Air Force (RCAF, królewskie wojska lotnicze Kanady) w 2009 miała miejsce wczoraj, w zakładach w Ridley Township. Co najważniejsze, całe przedsięwzięcie zostało zrealizowane zgodnie z wcześniejszymi założeniami (Pierwszy CH-147F dla Kanady, 2013-06-28).

CH-147F wyposażone są w nową, zintegrowaną cyfrową awionikę glass cockpit i cyfrowy automatyczny układ sterowania lotem, a także instalację paliwową, zapewniającą zwiększenie zasięgu. Układ zakłócający działanie głowic pocisków samonaprowadzających się na podczerwień (DIRCM) zwiększa przeżywalność śmigłowca na polu walki.

Kanadyjskie Chinooki są eksploatowane przez 450. Tactical Helicopter Squadron, stacjonujący w Petawawa w prowincji Ontario na południowym wschodzie kraju. Do ich zadań należy nie tylko transport taktyczny, ale również niesienie pomocy ofiarom klęsk żywiołowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.