Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny zestrzelony ukraiński Su-25

Lotnictwo wojskowe, 17 lipca 2014

Nad wschodnią Ukrainą został zestrzelony kolejny samolot szturmowy Su-25. Władze w Kijowie twierdzą, że został on trafiony pociskiem wystrzelonym z rosyjskiego samolotu.

Wczoraj wieczorem samolot szturmowy ukraińskich wojsk lotniczych Su-25M1 wykonywał misję bojową na wschodzie Ukrainy, w rejonie miasta Ambrosijewka. Ok. 19:00 został trafiony pociskiem rakietowym. Pilot samolotu zdołał się katapultować i wylądował bezpiecznie na terenie zajętym przez siły ukraińskie.

Przedstawiciele ukraińskiego ministerstwa obrony twierdzą, że Su-25 został zestrzelony pociskiem wystrzelonym przez samolot rosyjski. Miał on operować nad terytorium FR w parze z innym samolotem. Strona rosyjska nie ustosunkowała się dotąd do tych oskarżeń.

Wcześniej, ok. 13:00 prorosyjscy separatyści uszkodzili inny samolot Su-25. Został on trafiony pociskiem z przenośnego zestawu przeciwlotniczego. Mimo uszkodzeń samolot zdołał wrócić do bazy i bezpiecznie wylądować. Maszyna nadaje się do remontu.

Władze w Kijowie poinformowały, że wczoraj ukraińskie samoloty wykonały 12 misji bojowych. Latały też śmigłowce. Odnotowano 17 ich wylotów z misjami zaopatrzeniowymi i uderzeniowymi. Wczoraj ukraińskie lotnictwo wojskowe wznowiło loty, wstrzymane 14 lipca po zestrzeleniu przez separatystów samolotu transportowego An-26 (Separatyści zestrzelili An-26, 2014-07-14). Co najmniej 2 z 8 członków jego załogi trafiło wówczas do niewoli.

Według potwierdzonych danych, do tej pory w walkach na wschodzie Ukrainy lotnictwo wojskowe utraciło 8 śmigłowców (po 4 Mi-8 i Mi-24) oraz 4 samoloty (po jednym Su-25, An-30B, An-26 i Ił-76MD). Zginęło w nich 85 żołnierzy. Niepotwierdzone informacje mówią o kilkunastu kolejnych zestrzelonych samolotach, głównie Su-25 i Su-24.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.