Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Teksas wzmacnia granicę

Strategia i polityka, Wojska lądowe, 21 lipca 2014

Władze Teksasu chcą wysłać nad granicę z Meksykiem tysiąc żołnierzy Gwardii Narodowej.

Wysłanie żołnierzy Gwardii Narodowej na pogranicze traktowane jest jako rozwiązanie przejściowe. Władze Teksasu chcą bowiem uszczelnić granicę w ramach rządowego programu Integrated Fixed Tower Project, który realizowany jest już na terenie Arizony / Zdjęcie: USNG

Taką informacje podają amerykańskie media, powołujące się na źródła we władzach stanowych. Około tysiąc żołnierzy Gwardii Narodowej ma wesprzeć oddziały straży granicznej w rejonie doliny Rio Grande. To właśnie w tym miejscu doszło w ostatni piątek do głośno komentowanego w USA incydentu, w którym pogranicznicy zostali ostrzelani, ze strony meksykańskiej granicy, z broni wielkokalibrowej przez osoby posądzane o powiązania z kartelami narkotykowymi.

Teksas, podobnie jak inne południowe stany USA, boryka się z problemem nielegalnej imigracji z Meksyku i państw Ameryki Południowej, a także grup przestępczych, przemycających przez granicę narkotyki i broń palną. Amerykańskie służby graniczne coraz częściej informują o rosnącej współpracy meksykańskiej policji z kartelami, a samych stróżów prawa oskarżają o wykorzystywanie swojego statusu do ochrony przerzucanej kontrabandy (Amerykańsko-meksykańskie incydenty graniczne, 2014-04-02).

Wysłanie żołnierzy Gwardii Narodowej na pogranicze traktowane jest jako rozwiązanie przejściowe. Władze Teksasu chcą bowiem uszczelnić granicę w ramach rządowego programu Integrated Fixed Tower Project, który realizowany jest już na terenie Arizony (Elbit uszczelni amerykańską granicę, 2014-03-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.