Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dublet Brytyjczyków w Ascot

Lotnictwo cywilne, 18 sierpnia 2014

Brytyjczycy Paul Bonhomme i Nigel Lamb zajęli dwa pierwsze miejsca podczas niedzielnego wyścigu Red Bull Air Race na torze w Ascot.

W odróżnieniu od poprzednich imprez, zawody w Ascot rozegrano na terenie toru wyścigów konnych

Dwaj reprezentanci gospodarzy – Paul Bonhomme i Nigel Lamb zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce podczas wyścigu Red Bull Air Race, rozegranego wczoraj na torze w Ascot w W. Brytanii. Dla Bonhomme’a było to 15. zwycięstwo w karierze, odniesione podczas jego 55. wyścigu, a zarazem drugie zwycięstwo w tym sezonie. Dzięki temu zmniejszył stratę do lidera mistrzostw, Hannesa Archa (Hannes Arch zwyciężył w Gdyni, 2014-07-28), który ukończył wyścig dopiero na 8. miejscu, z 13 do jedynie 2 punktów.

Bonhomme zaliczył w Ascot.bezbłędne przeloty i doskonale poradził sobie z silnymi podmuchami wiatru, dochodzącymi do 56 km/h. Punktem kulminacyjnym był moment, kiedy Bonhomme osiągnął w rundzie Final 4 rewelacyjny wynik 1:11.579. Tuż za nim uplasował się Nigel Lamb, który w tym dniu świętował 58. urodziny. Przelot w czasie 1:11.750 zapewnił mu 10 punktów w klasyfikacji generalnej. Lamb zgromadził dotychczas łącznie 35 punktów.

Niedzielny wyścig Red Bull Air Race w Ascot był wielkim triumfem gospodarzy. Paul Bonhomme (w środku) i Nigel Lamb (z lewej) zajęli dwa pierwsze miejsca. Za nimi uplasował się Francuz Nicolas Ivanoff /Zdjęcia: Red Bull

Na podium ulokował się też Nicolas Ivanoff. Kolejne miejsca zajęli Matthias Dolderer, Matt Hall, Yoshihide Muroya, Peter Besenyei, Hannes Arch, Martin Sonka, Kirby Chambliss, Pete McLeod i Michael Goulian.

Do końca sezonu zostały trzy wyścigi. W klasyfikacji generalnej prowadzi Arch (43 pkt). Za nim plasują się Bonhomme (41 pkt) i Lamb (35). Dlasze miejsac zajmują Hall (25 pkt), McLeod (18), Ivanoff (15), Muroya (10),  Dolderer (9), Sonka (8), Besenyei (6), Chambliss (5) i Goulian (0).

W miniony weekend w Ascot rywalizowali także piloci klasy Challenger.Zwyciężył Halim Othman z Malezji. Drugie miejsce wywalczył Brytyjczyk Tom Bennett, a trzeci był zwycięzca z Gdyni Claudius Spiegel. Polak Łukasz Czepiela, który uzyskał najlepszy wynik piątkowego treningu, zajął w Ascot czwarte miejsce.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.