Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne indonezyjskie Leopardy w drodze

Wojska lądowe, 25 sierpnia 2014

Za kilka dni do Indonezji dotrze kolejna transza ex-niemieckich czołgów Leopard 2 i bojowych wozów piechoty Marder 1A3.

Warto przypomnieć, że przez długi czas zakup ex-niemieckich wozów stał pod znakiem zapytania, bowiem Dżakarta wyżej ceniła ofertę przedstawioną jej przez Holandię. Ostatecznie, sprzedaż ex-holenderskich pojazdów do Indonezji przekreślili członkowie rodzimej legislatury, obawiający się, że zostaną one użyte przez władze nie do ochrony kraju przed zagrożeniem zewnętrznym, a do walki z opozycją polityczną / Zdjęcie: Ambasada Indonezji w Berlinie

Na początku miesiąca idący pod panamską banderą statek transportowy Morning Celesta opuścił port morski w Bremerhaven na północnym zachodzie Niemiec i skierował się do Indonezji. Jednostka przeszła już przez Kanał Sueski i poruszając się z prędkością ok. 20 w, idzie obecnie przez wody Morza Czerwonego. Według przyjętego terminarza, statek powinien dobić do portu w Tanjung Priok w Dżakarcie we czwartek. Na jego pokładzie transportowane są 24 czołgi podstawowe Leopard 2A4 oraz 28 bwp Marder 1A3.

To kolejna transza dostaw około 160 używanych niemieckich pojazdów pancernych. Pod koniec 2012 władze Indonezji zdecydowały się na zakup m.in. 104 czołgów Leopard 2 i 50 wozów bojowych Marder 1A3, a także m.in. wozów zabezpieczenia technicznego Büffel, mostów towarzyszących Biber oraz opancerzonego wozu saperskiego Kodiak. Wojska lądowe Indonezji odebrały pierwsze pojazdy we wrześniu 2013 (Indonezja odbiera pierwsze Leopardy, 2013-09-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.