Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Postępy w próbach F-35

Lotnictwo wojskowe, 27 sierpnia 2014

Lockheed Martin przeprowadził kolejne próby samolotów wielozadaniowych F-35.

Para F-35B wykonuje lot w konfiguracji Mode 4. Za sterami BF-1 zasiada pilot doświadczalny Dan Levin, a BF-4 pilotuje mjr USMC Mike Kingen

Producent samolotów F-35 poinformował o kolejnych udanych próbach. Przedseryjny F-35A (AF-1) podczas 400. lotu dokonał po raz pierwszy zrzutu bomby GBU-31 JDAM Mk 84 (o wagomiarze 907 kg). Odbyło się to 13 sierpnia w bazie Edwards w Kalifornii.

Kilka dni wcześniej, 9 sierpnia, para przedseryjnych F-35B (BF-1 i BF-4) wykonała lot w formacji w konfiguracji Mode 4. Polega ona na uruchomieniu wentylatora nośnego i dysz sterujących, pionowym wychyleniu dyszy silnika i otwarciu wszystkich pokryw i wlotów doprowadzających powietrze do zespołu napędowego. Jest to jeden z elementów wymaganych dla oprogramowania Block 2B, udowadniający zdolność do operowania F-35B z pokładu okrętu (Kolejne próby F-35B zakończone , 2014-07-31).

Mjr Kingen odpala pocisk AIM-120, przenoszony przez F-35B (BF-3) / Zdjęcia: Lockheed Martin

Inny F-35B – BF-3 przeprowadził próbne odpalenia pocisków kierowanych średniego zasięgu powietrze-powietrze AIM-120 AMRAAM. Dokonano ich nad Atlantykiem, w dn. 14 i 15 sierpnia.

14 sierpnia wszystkie przedseryjne F-35A przekroczyły nalot 4 tys. h, a flota wszystkich F-35 – 19,5 tys. h.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.