Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne próby F-35B zakończone

Lotnictwo wojskowe, 31 lipca 2014

Lockheed Martin poinformował o zakończeniu kolejnego etapu prób F-35B. Tym razem samolot operował przy bocznym wietrze i na drodze startowej pokrytej wodą.

F-35B (BF-4), pilotowany przez Dana Levina, ląduje przy bocznym wietrze /  Zdjęcie: Lockheed Martin

W ramach prób certyfikacyjnych oprogramowania Block 2B, których ukoronowaniem ma być zgłoszenie w lipcu 2015 wstępnej zdolności bojowej przez samoloty F-35B Lightning II, eksploatowane przez US Marine Corps, w bazie lotniczej Edwards w Kalifornii wykonano kolejną serię badań. Tym razem samolot operował przy bocznym wietrze, a także na drodze startowej pokrytej wodą.

W próbach użyty został samolot przedseryjny BF-4. Za jego sterami zasiadał pilot doświadczalny Dan Levin. Celem testów było udowodnienie zdolności do wykonywania przez Lightninga II klasycznego startu i lądowania, skróconego startu i skróconego lądowania, przy bocznym wietrze, którego maksymalna prędkość to 10 m/s. W czasie 41 dni wykonano 37 misji, w trakcie których zbadano 114 zagadnień. Obejmowały one operowanie z drogi startowej pokrytej wodą, skrócony start, skrócone lądowanie oraz badania stateczności kierunkowej i działania układu zapobiegającego poślizgowi kół podczas hamowania na drodze startowej pokrytej wodą.

Przedstawiciele Lockheed poinformowali także, że złagodzenie ograniczeń parametrów lotu dotyczy tylko 20 samolotów używanych do prób (Złagodzenie ograniczeń F-35, 2014-07-30). Pozostałe 79 F-35 eksploatowane przez wojsko nadal podlega wcześniejszym ograniczeniom.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.