Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne zamówienie na Su-30SM

Lotnictwo wojskowe, 08 września 2014

MO FR zawarło kontrakt z Korporacją Irkut na dostawę 7 samolotów wielozadaniowych Su-30SM dla WMF. Do końca 2014 WMF ma otrzymać 10 myśliwców pokładowych MiG-29K.

Zdjęcie: Korporacja Irkut

Podczas Hydroawiasalonu 2014 w Gelendżiku wiceminister obrony narodowej FR Jurij Borisow i prezes OAO Korporacja Irkut, Oleg Demczenko, w obecności ministra przemysłu i handlu Denisa Maturowa, podpisali kontrakt na dostawę 7 samolotów wielozadaniowych Su-30SM. Zamówienie, o wartości 13 mld rubli, obejmuje także zabezpieczenie ich eksploatacji przez dostawcę. To drugi taki kontrakt w ostatnim okresie.

W lipcu 2014 Korporacja Irkut dostarczyła lotnictwu WMF Rosji 3 Su-30SM. Była to pierwsza partia z 5 samolotów tego typu zamówionych pod koniec 2013. Wcześniej, w 2011 MO FR informowało o zamiarze zamówienia co najmniej 12 Su-30SM dla Floty Czarnomorskiej WMF FR (Druga umowa na Su-30SM, 2012-12-19).

W sierpniu zakłady lotnicze w Irkucku obchodziły 80. rocznicę istnienia. Korporację Irkut odwiedził wówczas wicepremier Dmitrij Rogozin. W czasie uroczystości oficjalnie przekazano Ministerstwu Obrony 6 samolotów Su-30SM i Jak-130. 

Dowódca WMF, adm. Wiktor Czirkow poinformował w Gelendżiku, że do końca 2014 lotnictwo tej formacji odbierze 10 myśliwców pokładowych MiG-29K (4 już otrzymało, a dostawa kolejnych 10 jest planowana na 2015), jeden samolot transportowy An-140 i jeden wodnosamolot Be-200. Do końca 2016 lotnictwo WMF ma otrzymać 6 Be-200. Mają one wejść w skład 3-samolotowych oddziałów poszukiwawczo-ratowniczych. Jeden z nich będzie wchodził w skład Floty Oceanu Spokojnego. Drugi ma stacjonować w Jejsku nad Morzem Azowskim i operować na rzecz Floty Czarnomorskiej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.