Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

CHP kupuje AS350

Lotnictwo cywilne, 09 września 2014

California Highway Patrol (CHP) zakupi 15 śmigłowców Airbus Helicopters AS350B3e AStar.

California Highway Patrol eksploatuje śmigłowce Airbus Helicopters od 30 lat. Pierwszym z nich był AS350B, dostarczony w 1984. Obecnie flota CHP liczy 12 AStarów, które wylatały ponad 130 tys. h / Zdjęcie: CHP

California Highway Patrol (CHP), będąca policją stanu Kalifornia, zawarła z Airbus Helicopters umowę w sprawie zakupu maksymalnie 15 śmigłowców AS350B3e AStar (AS350 wylądował na Pico de Orizaba, 2014-06-02). Wstępne zamówienie dotyczy 3 wiropłatów. Ich dostawy rozpoczną się w grudniu br. Porozumienie zakłada, że kolejne śmigłowce mogą trafić do innych rządowych i stanowych służb porządku publicznego działających na terenie Kalifornii.

AS350B3e AStar zostaną wyposażone w przyrządy pilotażowo-nawigacyjne Garmin G500H, kamerę termowizyjną FLIR Systems 380HDc i reflektor poszukiwawczy Spectrolab XP. Załoga otrzyma także do dyspozycji mapy cyfrowe Churchill Augmented Reality System (ARS) i 15-calowy monitor HD Avalex. Kolejnym elementem wyposażenia będzie wciągarka Goodrich o udźwigu 227 kg, dzięki czemu AS350B3e będą mogły wykonywać zadania poszukiwawczo-ratownicze.

AS350 jest jednym z najpopularniejszych wiropłatów używanych przez agencje rządowe i porządku publicznego w USA. 44 organizacje tego rodzaju, m. in. Mississippi Department of Public Safety, Oklahoma Department of Public Safety, czy Texas Parks & Wildlife Department, eksploatują ponad 220 śmigłowców tego typu. Aż 75 z nich dostarczono w ciągu ostatnich 5 lat.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.