Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wizz Air rozwija się w Rumunii

Lotnictwo cywilne, 11 września 2014

Linie Wizz Air ogłosiły dzisiaj dalsze plany rozwoju na rynku rumuńskim.

Zdjęcie: Wizz Air

Miesiąc po ogłoszeniu 13 nowych tras oraz stacjonowania dodatkowego samolotu w bazie w Kluż-Napoka i Timisoarze, przewoźnik poinformował o kolejnych planach związanych z rozwojem działalności w Rumunii. Od końca lipca 2015 flota towarzystwa w Bukareszcie zwiększy się do 9 samolotów.

Nieco wcześniej utworzona zostanie nowa baza w Jassach. Loty z Jass do Treviso-Sant’Angelo, we wtorki i soboty, ruszą 20 grudnia 2014, a do Mediolanu-Bergamo, we wtorki, czwartki i soboty –  31 marca 2015. Trasa Jassy – Londyn-Luton, która obsługiwana będzie we środy i niedziele, zostanie zainaugurowana 14 czerwca 2015 roku.

Natomiast od 20 czerwca 2015 pasażerowie z Bukaresztu będą mogli podróżować do Heraklionu, na Krecie (w soboty). 27 lipca 2015 rozpocznie się obsługa połączeń ze stolicy Rumunii do Pescary we Włoszech i Sztokholmu-Skavsta w Szwecji. Na obydwu trasach samoloty będą kursowały w poniedziałki i piątki.

Po tych zmianach, Wizz Air oferować będzie loty na 97 trasach do 15 krajów z 8 lotnisk w Rumunii. Przewoźnik zwiększy także częstotliwość lotów na 22 najpopularniejszych kierunkach w rumuńskiej siatce połączeń.

Liczba lotów z Kluż-Napoki do Londynu-Luton wzrośnie z 9 do 11, do Mediolanu-Bergamo i Paryża-Beauvais z 5 do 7, do Barcelony i Dortmundu z 4 do 5, a do Rzymu-Ciampino z 3 do 4. Zwiększy się także oferowanie na trasach z Timisoary do Mediolanu-Bergamo (z 4 do 5 lotów tygodniowo), Rzymu-Ciampino (z 3 do 4) oraz Treviso i Bolonii (z 2 do 3). Połączenie Krajowa – Rzym-Ciampino obsługiwane będzie 3 razy w tygodniu.

Najwięcej powodów do zadowolenia będą mieć mieszkańcy Bukaresztu, zwłaszcza podróżujący do Włoch. Tygodniowo do ich dyspozycji będzie 11 lotów do Bruksel-Charleroi, Mediolanu-Bergamo i Treviso, 10 do Madrytu, 7 do Barcelony, 5 do Bolonii, 4 do Pizy oraz 3 do Malagi, Perugii, Turynu i Werony.

To kolejny ważny etap w rozwoju działalności Wizz Air w Rumunii. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy ogłosiliśmy rozmieszczenie trzech nowych samolotów, nowe lotnisko w siatce połączeń, 20 nowych tras oraz 1,35 mln dodatkowych miejsc na pokładzie samolotów­ – podsumował plany rozwoju John Stephenson, wiceprezes Wizz Air.

Niedawno przewoźnik poinformował o planach ekspansji w naszym kraju (Plany rozwoju Wizz Air w Polsce, 2014-08-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra