Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Francja zainteresowana M-345

Lotnictwo wojskowe, 12 września 2014

Francuska DGA analizuje możliwość zakupu dla wojsk lotniczych włoskich samolotów szkolnych M-345. Miałyby one zastąpić stare Alpha Jety.

Zdjęcie: Alenia Aermacchi

Francja rozpoczęła procedurę poszukiwania następców starych samolotów szkolno-treningowych Dassault-Breguet/Dornier Alpha Jet. Według Flightglobal.com, specjaliści francuskiej agencji zajmującej się zakupami – DGA zainteresowali się w pierwszej kolejności włoskimi Alenia Aermacchi M-345 HET (High-Efficiency Trainer). Do końca września mają oni polecieć do Venegono, by zapoznać się bliżej z tą konstrukcją.

Rozmowy GDA z Włochami trwają już od pewnego czasu. Według przedstawicieli producenta, Francuzi są zainteresowani zakupem podobnej liczby samolotów szkolno-treningowych, jak włoskie wojska lotnicze. Chodzi o ok. 35 maszyn. Z bazy Flightglobal.com wynika, że Francja dysponuje obecnie 86 Alpha Jetami.

Alenia Aermacchi M-345 HET to jednosilnikowy samolot treningowy, do 2012 określany jako M-311, zbudowany na bazie M-211. Jest komplementarny do dwusilnikowego M-346. Jego pierwszy prototyp został oblatany w czerwcu 2005 (Paris Air Show 2013: Narodziny M-345 HET, 2013-06-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.