Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Czterech oferentów w przetargu na AJT

Lotnictwo wojskowe, 02 kwietnia 2013

Dzisiaj upłynął termin składania ofert w przetargu na dostawę Zintegrowanego Systemu Szkolenia Zaawansowanego AJT. Według MON w konkursie wezmą udział cztery przedsiębiorstwa.Obecnie 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego SP, stacjonujące w Dęblinie, ma do dyspozycji 41 samolotów TS-11 Iskra. Być może rozpoczęty niedawno przetarg pozwoli na wyłonienie ich następców i wdrożenie do służby nowoczesnych konstrukcji, odpowiadających wymogom szkolenia zaawansowanego pilotów samolotów wielozadaniowych / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Przetarg dotyczący zakupu dla Sił Powietrznych 8 nowych samolotów szkolenia zaawansowanego (Advanced Jet Trainer), z pakietem szkoleniowym, symulatorami, częściami zamiennymi, wyposażeniem do obsługi naziemnej i odpowiednią dokumentacją techniczną został ogłoszony przez Inspektorat Uzbrojenia pod koniec lutego br (Rozpoczął się przetarg na AJT, 2013-02-25).

Termin przyjmowania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu upłynął dzisiaj. Na podstawie złożonych wniosków Inspektorat Uzbrojenia oceni spełnienie warunków udziału w postępowaniu.

Rzecznik prasowy MON Jacek Sońta poinformował, że zgłoszenia do konkursu AJT przysłały cztery przedsiębiorstwa. W kolejności alfabetycznej są to: Aero Vodochody z Czech, Alenia Aermacchi z Włoch, BAE Systems z Wielkiej Brytanii i Lockheed Martin UK – brytyjski oddział amerykańskiego koncernu.

Wprawdzie nie podano, jakie konkretnie typy będą oferowane przez wymienione podmioty, ale na bazie wcześniejszych deklaracji można przyjąć, że będą to odpowiednio: L-159 ALCA, M-346 Master, Hawk AJT i T-50 Golden Eagle.

Dotychczas tylko Brytyjczycy publicznie potwierdzili swój udział w przetargu. Jak powiedział Paul Dawkins, odpowiedzialny za promocję Hawka AJT w Polsce BAE Systems potwierdza, że złożyła odpowiedź na Ogłoszenie o zamówieniu dotyczące dostawy zintegrowanego systemu szkolenia zaawansowanego (AJT) i jest gotowa podjąć rozmowy na ten temat. Nasza oferta będzie oparta na sprawdzonym samolocie szkolenia zaawansowanego Hawk AJT.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.