Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy dowódca JW Agat

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 15 października 2014

13 października zmienił się dowódca JW Agat, płk Sławomir Berdychowski - pierwszy dowódca JWA - został zastąpiony na tym stanowisku przez płk. Sławomira Drumowicza.

Decyzją ministra Obrony Narodowej nr 2056 z 18 września 2014 pułkownik Sławomir Drumowicz (z prawej) objął dwa dni temu stanowisko dowódcy JW Agat, jednej z pięciu jednostek polskich Wojsk Specjalnych

Uroczyste przekazanie obowiązków przez pułkownika Sławomira Berdychowskiego odbyło się w obecności m.in. inspektora Wojsk Specjalnych generała dywizji Piotra Patalonga, prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza oraz innych dowódców jednostek specjalnych. Płk Drumowicz przejął dowodzenie tuż przed pierwszą certyfikacją zespołu szturmowego.

Płk Berdychowski, były oficer JW GROM, był pierwszym dowódcą nowej jednostki specjalnej Agat (JWA), objął dowodzenie 16 maja 2011 (Agat powraca, 2011-03-28). Sam oddział został sformowany 8 lipca 2011, na bazie gliwickiego Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej (Agat sformowany, 2011-07-06).

Uroczyste przekazanie obowiązków przez pułkownika Sławomira Berdychowskiego odbyło się w obecności m.in. inspektora Wojsk Specjalnych generała dywizji Piotra Patalonga, prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza oraz innych dowódców jednostek specjalnych

Pułkownik Sławomir Drumowicz jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu (1992), Akademii Obrony Narodowej w Warszawie (2001) oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (2005). Służbę wojskową rozpoczął w 62. kompanii specjalnej w Bolesławcu.

Od 1995 był związany z 1. Pułkiem Specjalnym im. Komandosów (dzisiaj JW Komandosów) w Lublińcu, gdzie zajmował kolejne stanowiska służbowe: dowódcy plutonu - dowódcy grupy dywersyjno-rozpoznawczej, dowódcy kompanii specjalnej, zastępcy komendanta Szkoły Podoficerskiej i Młodszych Specjalistów Działań Specjalnych.

Pułkownik Sławomir Drumowicz jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu (1992), Akademii Obrony Narodowej w Warszawie (2001) oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (2005). Służbę wojskową rozpoczął w 62. kompanii specjalnej w Bolesławcu. Od 1995 był związany z 1. Pułkiem Specjalnym im. Komandosów (później JW Komandosów) w Lublińcu, Od 3 grudnia 2012 służył w Dowództwie Wojsk Specjalnych w Krakowie. Płk Drumowicz od 1993 do 1995 był dowódcą plutonu piechoty w misji UNPROFOR/UNCRO, w czasie IX zmiany PKW IRAK w latach 2007-2008 dowodził Zgrupowaniem Sił Specjalnych w składzie Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe (MND C-S) / Zdjęcia: Wojska Specjalne

W 1999 rozpoczął studia w AON, a w dwa lata później powrócił do służby w lublinieckim pułku na stanowisko zastępcy dowódcy batalionu specjalnego. Obejmował kolejno stanowiska: szefa sekcji rozpoznawczej sztabu pułku, dowódcy zespołu bojowego, szefa szkolenia pułku, zastępcy dowódcy pułku. Po przeformowaniu 1. Pułku Specjalnego im. Komandosów 1 października 2011 w Jednostkę Wojskową Komandosów (JWK) objął stanowisko zastępcy dowódcy. Od września do listopada 2012 czasowo pełnił obowiązki służbowe na stanowisku dowódcy JWK.

Od 3 grudnia 2012 służył w Dowództwie Wojsk Specjalnych w Krakowie na stanowisku szefa oddziału rozpoznania J-2. 1 stycznia 2014 objął stanowisko szefa pionu wsparcia bojowego - zastępcy szefa sztabu ds. wsparcia bojowego w Dowództwie Sił Specjalnych, a po jego przeformowaniu w Centrum Operacji Specjalnych – Dowództwie Komponentu Wojsk Specjalnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.