Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AW119Kx dla Summit Air Ambulance

Lotnictwo cywilne, 24 października 2014

Dostawca usług ratownictwa medycznego, Summit Air Ambulance z Idaho, odebrał pierwszy śmigłowiec AW119Kx.

Pierwszy AW119Kx, jaki trafił do Summit Air Ambulance / Zdjęcie: AgustaWestland

Koncern AgustaWestland poinformował o dostarczeniu amerykańskiemu towarzystwu Summit Air Ambulanse pierwszego śmigłowca AW119Kx w wersji ratownictwa medycznego. Drugi wiropłat tego typu dołączy do niego wkrótce.

Nowe śmigłowce będą operować w północno-zachodniej części Stanów Zjednoczonych Ameryki. Summit Air Ambulanse ma w swoje flocie także inne wiropłaty brytyjsko-włoskiego przedsiębiorstwa – AW109 Power. Śmigłowce te, wraz z samolotami, operują z baz w Bozeman i Helena w stanie Montana oraz Elko i Reno, w Newadzie.

AW119Kx przekazany Amerykanom wyposażony jest w awionikę Garmin G1000HTM, obejmującą m.in. układ syntetycznej wizji (SVS), mapy cyfrowe z funkcjami wyznaczania trasy lotu i zintegrowany układ ostrzegawczy i ostrzegający o bliskości ziemi, zawierający bazę danych przeszkód terenowych.

Dotychczas ponad 100 użytkowników z 30 krajów zamówiło ok. 250 śmigłowców z rodziny AW119. Są one używane do misji ratownictwa medycznego, transportu VIP-ów, gaszenia pożarów, zadań porządku publicznego oraz przez agencje rządowe (Ostatni AW119Kx dla LFN, 2014-09-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.