Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatni AW119Kx dla LFN

Lotnictwo cywilne, 11 września 2014

Life Flight Network odebrało ostatni z zamówionych, 15. śmigłowiec AgustaWestland AW119Kx.

Obecnie flota Life Flight Network składa się m.in. z 15 śmigłowców AW119Kx / Zdjęcie: AgustaWestland

Wczoraj koncern AgustaWestland przekazał towarzystwu Life Flight Network ostatni, 15. zamówiony przez nie śmigłowiec AW119Kx, w wersji ratownictwa medycznego (Debiut AW119Kx, 2012-10-24). Uroczystość miała miejsce w zakładach w Filadelfii, gdzie produkowane są wiropłaty tego typu.

Wyposażenie AW119Kx stanowi awionika Garmin G1000HTM. W jej skład wchodzą m.in. układ syntetycznej wizji (SVS), mapy cyfrowe z funkcjami wyznaczania trasy lotu i zintegrowany układ ostrzegawczy i ostrzegający o bliskości ziemi, zawierający bazę danych przeszkód terenowych.

Life Flight Network świadczy usługi ratownictwa i transportu medycznego pomiędzy szpitalami na terenie USA. W ciągu ponad trzech dekad działalności, przewiozło ponad 90 tys. chorych, w tym także w stanie krytycznym. Samoloty i śmigłowce przedsiębiorstwa operują z baz w Aurora, Eugene, La Grande, Redmond, Pendleton i Ontario w Oregonie, Longview i Dallesport w Waszyngtonie, Boise, Coeur d’Alene, Pocatello, Sandpoint i Lewiston w Idaho oraz Butte w Montanie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.