Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ostatni AW119Kx dla LFN

Lotnictwo cywilne, 11 września 2014

Life Flight Network odebrało ostatni z zamówionych, 15. śmigłowiec AgustaWestland AW119Kx.

Obecnie flota Life Flight Network składa się m.in. z 15 śmigłowców AW119Kx / Zdjęcie: AgustaWestland

Wczoraj koncern AgustaWestland przekazał towarzystwu Life Flight Network ostatni, 15. zamówiony przez nie śmigłowiec AW119Kx, w wersji ratownictwa medycznego (Debiut AW119Kx, 2012-10-24). Uroczystość miała miejsce w zakładach w Filadelfii, gdzie produkowane są wiropłaty tego typu.

Wyposażenie AW119Kx stanowi awionika Garmin G1000HTM. W jej skład wchodzą m.in. układ syntetycznej wizji (SVS), mapy cyfrowe z funkcjami wyznaczania trasy lotu i zintegrowany układ ostrzegawczy i ostrzegający o bliskości ziemi, zawierający bazę danych przeszkód terenowych.

Life Flight Network świadczy usługi ratownictwa i transportu medycznego pomiędzy szpitalami na terenie USA. W ciągu ponad trzech dekad działalności, przewiozło ponad 90 tys. chorych, w tym także w stanie krytycznym. Samoloty i śmigłowce przedsiębiorstwa operują z baz w Aurora, Eugene, La Grande, Redmond, Pendleton i Ontario w Oregonie, Longview i Dallesport w Waszyngtonie, Boise, Coeur d’Alene, Pocatello, Sandpoint i Lewiston w Idaho oraz Butte w Montanie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.