Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Załogi Mi-26 odkryły nową wyspę

Lotnictwo wojskowe, 07 listopada 2014

Lotnicy WWS FR odkryli nową wyspę podczas przewozu wyposażenia na Dalekiej Północy.

Mi-26 WWS FR nad Daleką Północą

Podczas jednego z lotów z wyposażeniem z bazy Tiksi w Jakucji na Wyspy Nowosyberyjskie, załogi dwóch śmigłowców Mi-26 WWS FR odkryły wysepkę na Oceanie Arktycznym. Wysepka została nazwana Jaja. Powodem wyboru takiej właśnie nazwy jest fakt, iż każdy z lotników twierdził: to ja ją odkryłem.

Odkrycia dokonano w 2013, lecz oficjalnie uznano je dopiero teraz, po weryfikacji. Naukowcy dowiedli, że wysepka, mierząca 370 na 125 m, składa się nie z lodu, lecz ze słonego piasku. Powierzchnia Jaja to 500 m2. Jednak dzięki nowemu terytorium powierzchnia wód terytorialnych FR zwiększyła się aż o 452 km2.

Wysepka Jaja, odkryta przez załogi dwóch Mi-26 w 2013 / Zdjęcia: Wiertoloty Rossiji

Co warte uwagi, nie było to jedyne niezwykłe zdarzenie z udziałem Mi-26 operujących na Dalekiej Północy (Mi-26 ewakuował norweskiego Sea Kinga, 2012-12-29). Niedawno załoga innego śmigłowca tego typu, wykonująca lot z Anadyru na Wyspę Wrangla uratowała od śmierci małego niedźwiedzia polarnego. Po zabraniu go na pokład i przewiezieniu do bazy, zwierzę zostało oddane pod opiekę zoologów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.