Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Czwarty pułk S-400 pod Moskwą

Wojska lądowe, 21 listopada 2014

Do służby w rejonie Moskwy wszedł czwarty pułk uzbrojony w kompleksy przeciwlotnicze i przeciwrakietowe S-400. Łącznie w wojskach FR znajduje się 7 podobnie uzbrojonych pułków.

Przedstawiciele Ministerstwa Obrony FR poinformowali, że do służby w rejonie Moskwy wszedł kolejny pułk obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej uzbrojony w kompleksy S-400 Triumf. Obecnie stolica Rosji i centralny okręg przemysłowy są chronione przez cztery tak uzbrojone pułki (poprzedni wszedł do linii w marcu 2014, Trzeci pułk S-400 pod Moskwą, 2014-03-15). W skład pułku wchodzą trzy dywizjony, czyli 24 systemy S-400.

Płk Aleksiej Zołotuchin z Wojsk obrony powietrzno-kosmicznej powiedział, że żołnierze pułku przeszli wcześniej przeszkolenie, połączone z ostrym strzelaniem. Prowadzono je na poligonie Kapustin Jar pod Astrachaniem. Stamtąd żołnierzy i sprzęt przerzucono pod Moskwę.

Poza pułkami ochraniającymi Moskwę w linii są jeszcze pułki w obwodzie kaliningradzkim, w rejonie Nachodki i w południowym okręgu wojskowym. Kolejny pułk wyposażony w systemy S-400 ma trafić na Półwysep Kolski w północno-zachodniej części Rosji. Do 2020 w linii ma znaleźć się 12 pułków operacyjnych uzbrojonych w systemy S-400.

Kompleksy S-400 wykorzystują pociski rakietowe czterech typów, o różnej masie i zasięgu. W podstawowej wersji system umożliwia jednoczesne ostrzelanie 36 celów 72 pociskami z odległości do 400 km.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.