Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rubiny z PCO dla WP

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 05 grudnia 2014

Inspektorat Uzbrojenia podpisał z PCO umowę na dostawę celowników termowizyjnych SCT Rubin.

Opracowany przez PCO we współpracy z WAT SCT Rubin jest pierwszym polskim celownikiem termowizyjnym z niechłodzoną mikrobolometryczną matrycą detektorów podczerwieni o rozdzielczości 288x384 / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

Wybór SCT Rubin nastąpił w wyniku procedury negocjacyjnej bez ogłoszenia przetargu, bowiem Wojsko Polskie kupiło już wcześniej (w 2013) pierwszą partię tych urządzeń termowizyjnych (Termowizyjne Rubiny dla WP, 2014-11-12). Wartość umowy wynosi 16,2 mln zł (z VAT), a zatem cena jednostkowa termowizora to 81 tys. zł. Wszystkie celowniki trafią do regularnych jednostek Wojska Polskiego. Po zakończeniu obecnych dostaw, liczba tych SCT Rubin w armii ulegnie podwojeniu.

Termowizor przeznaczony jest do zamocowania na uniwersalnych szynach montażowych broni strzeleckiej: karabinków wz. 96 Beryl, subkarabinków wz. 96 Mini Beryl oraz karabinów maszynowych UKM-2000P i WKM-Bz. Służy do obserwacji i prowadzenia ognia z broni indywidualnej i zespołowej, w dowolnej porze dnia i nocy, bez względu na warunki oświetlenia, a także przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych (lekka mgła, zadymienie).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.