Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Flota MRJ w budowie

Lotnictwo cywilne, 26 stycznia 2015

Koncern Mitsubishi opublikował zdjęcia floty przedseryjnych samolotów MRJ, przeznaczonych do prób w locie.

Flota MRJ, przeznaczonych do prób w locie. Na zdjęciu widoczne są, kolejno od prawej do lewej, 3 pierwsze samoloty przedseryjne. W głębi hali znajduje się kadłub czwartego MRJ

Koncern Mitsubishi Aircraft Corporation, producent Mitsubishi Regional Jet (MRJ), opublikował kilka zdjęć, na których pokazano flotę samolotów tego typu, przeznaczonych do prób w locie. Wykonano je w grudniu ub. r., w zakładach w Komaki.

Obecnie sytuacja uległa zmianie, w związku z postępem prac montażowych. Drugi samolot przeznaczony do prób w locie (MSN 10002), którego skrzydła i kadłub połączono pod koniec ub. r.  ma obecnie zabudowane podwozie. W kolejnym etapie prac zostanie wyposażony w silniki i owiewkę radiolokatora meteorologicznego.

Drugi samolot przeznaczony do prób w locie (MSN 10002), którego skrzydła i kadłub połączono pod koniec ub. r.  ma już obecnie zabudowane podwozie

Trwają także prace mające na celu połączenie skrzydeł i kadłuba trzeciego przedseryjnego MRJ. W samolocie nie zabudowano jeszcze usterzenia poziomego.

W odróżnieniu od poprzedników, czwarty MRJ znajduje się w najwcześniejszym stadium montażu. Na razie połączono tylko sekcje jego kadłuba, a następnie naniesiono na nie powłokę lakierniczą.

Jak wiadomo, pod koniec br. przeprowadzono pierwszy rozruch zespołu napędowego MRJ, a także próbę wytrzymałości statycznej nielatającego MRJ (MSN 90001, Próby naziemne MRJ, 2015-01-14). Ogółem do badań użytych będzie 7 samolotów – 5 do prób w locie i 2 do prób naziemnych.

Trwają prace mające na celu połączenie skrzydeł i kadłuba trzeciego przedseryjnego MRJ / Zdjęcia: Mitsubishi Aircraft Corporation

Oblot MRJ zaplanowano w 2. kw. br. Niektóre badania, jak sprawdzenie obciążeń dopuszczalnych, próby instalacji pokładowych, osiągów i oblodzenia, przeprowadzone zostaną w centrum prób w locie w porcie lotniczym Grant County International w Moses Lake, w stanie Waszyngton.  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.