Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Eastern Air Lines kupują MRJ

Lotnictwo cywilne, 26 września 2014

Eastern Air Lines zawarły umowę w sprawie kupna samolotów Mitsubishi Regional Jet 90.

Amerykańskie Eastern Air Lines zakupiły 20 MRJ 90, z opcją na dalszych 20 / Rysunek: Mitsubishi Aircraft

Dzisiaj przedsiębiorstwo Mitsubishi Aircraft Corporation poinformowało o zawarciu z Eastern Air Lines Group, Inc. porozumienia w sprawie zakupu 20 samolotów odrzutowych komunikacji regionalnej MRJ 90, z opcją na 20 kolejnych. Umowa jest następstwem memorandum zawartego podczas tegorocznego salonu w Farnborough.

Dostawy samolotów rozpoczną się w 2019. We flocie przewoźnika MRJ 90 będą nosiły nazwę Eastern Whisperjet.

Eastern Air Lines Group, Inc., których bazą jest międzynarodowy port lotniczy Miami na Florydzie, należą do tzw. Wielkiej Czwórki (razem z United, Delta i American), która dominowała na rynku przewozów pasażerskich na terenie USA przez niemal pół wieku. Towarzystwo rozpoczęło operowanie pod obecną nazwą w 1930 i działało do 1991. Jako pierwsze w kraju eksploatowało Boeingi 727 i 757, a także jako pierwsze w USA zamówiło Airbusy A300.

Obecnie Eastern Air Lines zostały reaktywowane. W maju przewoźnik zamówił 10 Boeingów 737-800, z prawami zakupu takiej samej liczby 737 MAX 8. Pierwsze samoloty mają wejść do eksploatacji już niebawem.

Dotychczas koncern Mitsubishi zdobył zamówienia na 375 MRJ, wliczając w to opcje i prawa zakupu. All Nippon Airways zamówiły 15 samolotów, z opcją na 10, Trans States Holdings – 50, z opcją na 50, SkyWest – 100, z opcją na 100, a Air Mandalay – 6, z opcją na 4. Oprócz tego Japan Airlines podpisały z Mitsubishi Aircraft list intencyjny w sprawie nabycia 32 MRJ (JAL kupują samoloty regionalne, 2014-08-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.