Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Baza Wizz Air w Koszycach

Lotnictwo cywilne, 28 stycznia 2015

Dziś linie Wizz Air poinformowały o otwarciu nowej, 20. z kolei bazy operacyjnej. Będzie ona zlokalizowana w Koszycach, na Słowacji.

Od połowy września Wizz Air utworzą bazę operacyjną w słowackim porcie lotniczym Koszyce / Zdjęcie: R. Mlýnek

Niskokosztowe towarzystwo Wizz Air, ogłosiło dzisiaj otwarcie 20. bazy operacyjnej na lotnisku w Koszycach, na Słowacji. Od 14 września br. będzie tam stacjonował jeden samolot Airbus A320.

Wizz Air oferują teraz 11 lotów tygodniowo na trzech trasach z Koszyc. Rozwój tamtejszej bazy wiąże się z poszerzeniem siatki połączeń o dwie nowe trasy. Loty do Mediolanu-Bergamo rozpoczną się 14 września 2015 i będą wykonywane w poniedziałki i piątki. Dwa dni później zainaugurowane zostanie połączenie do Doncaster-Sheffield, które obsługiwane będzie we środy i niedziele.

József Váradi, prezes Wizz Air, powiedział: Wiadomość o rozwoju Wizz Air potwierdza przywiązanie linii do rynku na Słowacji. Pierwsze loty Wizz z tego regionu Europy wystartowały dopiero półtora roku temu, a już odnotowaliśmy, iż z usług Wizz Air skorzystało ponad 130 tys. pasażerów na trasach z portów w Koszycach i Popradzie. Słowacja to 12. kraj, w którym umieszczamy bazę operacyjną (Rozwój bazy Wizz Air w Gdańsku, 2015-01-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.