Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozwój bazy Wizz Air w Gdańsku

Lotnictwo cywilne, 15 stycznia 2015

Węgierskie linie ogłosiły plany rozwoju bazy w porcie lotniczym Gdańsk.

Zdjęcie: Wizz Air

Dzisiaj węgierskie linie niskokosztowe Wizz Air ogłosiły, że od 19 czerwca w bazie w porcie lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy stacjonować będzie kolejny, 6. samolot Airbus A320. Jednocześnie uruchomione zostaną nowe połączenia.

19 czerwca rozpoczną się loty do Aberdeen, Billund i Brukseli-Charleroi. Wszystkie rejsy wykonywane będą dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Aberdeen i Billund to dwa nowe miasta w siatce Wizz Air, która obecnie obejmuje 108 destynacji. Dania dołącza do oferty przewoźnika jako 38. kraj. Wraz z nowo ogłoszonymi kierunkami, oferta Wizz Air z lotniska w Gdańsku to teraz aż 30 tras.

Tomasz Kloskowski, prezes zarządu portu lotniczego Gdańsk, powiedział: Od samego rozpoczęcia działalności Wizz Air w Gdańsku bardzo kibicujemy jego rozwojowi. Miło jest nam obserwować, jak dynamiczny i spektakularny jest to rozwój. Kolejny samolot przewoźnika powiększający jego gdańską bazę, a wraz z nim kolejne połączenia w siatce połączeń, to fantastyczna informacja. Pokazuje to m.in. doskonałą kondycję pomorskiego rynku lotniczego, na którym Wizz Air systematycznie umacnia swoją pozycję.

József Váradi, prezes Wizz Air, dodał: Jesteśmy głęboko zakorzenieni w Gdańsku. Wizz Air, jako największa linia lotnicza w tej części Europy, odegrał kluczową rolę w rozwijaniu rynku lotniczego i infrastruktury w północnej Polsce w ciągu minionej dekady. Umieszczenie 6. samolotu w bazie oraz tworzenie szans na większą liczbę miejsc pracy na lokalnym rynku, to kolejny sygnał przywiązania Wizz Air do regionu Gdańska.

Jednocześnie zwiększona zostanie częstotliwość połączeń do Sztokholmu-Skavsta (z 11 do 14), Oslo-Torp (z 7 do 10), Bergen (z 7 do 9), Stavanger (z 5 do 7), Liverpoolu (z 3 do 4) i Mediolanu- Bergamo (z 2 do 3). Przewoźnik zapowiedział ponadto uruchomienie nowej trasy z lotniska w Szczecinie. Od 20 czerwca pasażerowie będą mogli polecieć do Bergen. Loty będą odbywać się we wtorki, czwartki i soboty.

W ubiegłym roku samoloty Wizz Air, przewiozły 15,8 mln pasażerów. Na koniec 2014 węgierskie towarzystwo oferowało loty do 106 destynacji, w 37 krajach, na 355 trasach (Więcej połączeń Wizz Air z Polski, 2014-12-19). Flota przewoźnika składała się z 54 Airbusów A320, rozmieszczonych w 18 bazach operacyjnych, w 10 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Otwarcie bazy w Tuzli w Bośni i Hercegowinie nastąpi w czerwcu br. (Baza Wizz Air w Tuzli, 2014-11-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.