Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HS Pipinos w linii na wiosnę

Marynarka wojenna, 30 stycznia 2015

Postępują testy morskie kolejnego greckiego okrętu podwodnego typu 214, HS Pipinos (S121).

Testy morskie drugiego greckiego OP typu 214, HS Pipinos (S121), są na ukończeniu. Wiosną rozpoczną się próby trzeciej jednostki, HS Matrozos (S122) / Zdjęcie: MO Grecji

Według lokalnej prasy drugi z greckich OP typu 214 kończy kilkumiesięczny program testów morskich. W minionym tygodniu jednostka miała przejść próby ogniowe zorganizowane na wodach Zatoki Sarońskiej. Okręt powinien znaleźć się w linii wiosną br. Jesienią 2014 odbyła się ceremonia jego wodowania i chrztu (Drugi Typ 214 dla Grecji, 2014-10-08).

W lutym zwodowana zostanie trzecia z greckich jednostek typu 214, HS Matrozos (S122). Zarazem potem ruszą jej testy morskie. Okręt powinien trafić do służby najpóźniej jesienią 2015. Ostatnim z budowanych OP jest HS Katsonis (S123). Znajdzie się w linii najprawdopodobniej w 2016.

Grecki plan modernizacyjny zakładał pozyskanie ogółem czterech OP typu 214. Jednostki miały wejść do służby w latach 2005-2007. Problemy techniczne pierwszego z odebranych okrętów, HS Papanikolis  (S120), a także skandal łapówkowy związany z wyborem dostawcy, znacznie wydłużyły realizację zapoczątkowanego w 1999 programu zakupowego (Cd. skandalu łapówkowego w Grecji, 2014-01-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra