Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot malezyjskiego A400M

Lotnictwo wojskowe, 03 lutego 2015

W Sewilli oblatano pierwszy samolot transportowy A400M, przeznaczony dla wojsk lotniczych Malezji.

Pierwszy malezyjski A400M (M54-01) podczas oblotu / Zdjęcie: Airbus Defence and Space

Z kilkudniowym opóźnieniem koncern Airbus Defence and Space poinformował o oblocie pierwszego z czterech transportowców A400M, jakie zamówiły Tentera Udara DiRaja Malaysia (TUDM, królewskie wojska lotnicze Malezji). Samolot, noszący numer seryjny MSN22 i oznaczenie taktyczne M54-01, wykonał pierwszy lot 30 stycznia.

Oblot poprzedziły badania instalacji pokładowych i zespołu napędowego, realizowane od 26 stycznia. Po nich pierwszy malezyjski A400M wykonał także próby kołowania z małą, a następnie dużą prędkością (Pierwszy malezyjski A400M w nowym malowaniu, 2015-01-22).

Start z lotniska zakładowego w Sewilli nastąpił 30 stycznia, o 17:30 czasu lokalnego. Samolot wylądował tam po 1,5-godzinnym locie.

Pierwszy A400M trafi do TUDM przed końcem bieżącego kwartału. Użytkownikiem samolotów tego typu będzie nowo utworzona 22. eskadra lotnictwa transportowego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.