Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot brytyjskiego A400M

Lotnictwo wojskowe, 01 września 2014

Oblatano pierwszy transportowiec Airbus A400M, przeznaczony dla wojsk lotniczych W. Brytanii.

Pierwszy A400M Atlas, przeznaczony dla Royal Air Force / Zdjęcie: Airbus Defence & Space

Pierwszy transportowiec A400M (A400M debiutuje jako tankowiec, 2014-08-28), przeznaczony dla Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii) wzbił się w powietrze w zakładach Airbus Defence & Space w Sewilli. Samolot, noszący numer seryjny MSN15, wystartował do lotu 30 sierpnia, o 14:25. Lądowanie nastąpiło po 5 h i 5 min., na tym samym lotnisku zakładowym.

Dowódcą załogi był Edward Strongman, szef pilotów doświadczalnych Airbus Defence & Space, który po locie stwierdził: Byłem bardzo usatysfakcjonowany, mogąc wykonać pierwszy lot A400M dla Royal Air Force. Bez wątpienia połączenie zdolności taktycznych samolotu z jego zasięgiem będą znaczącym czynnikiem wpływającym na przyszłość RAF.

Brytyjczycy zamówili 22 A400M, które otrzymały nazwę własną Atlas. Oblatany niedawno samolot zostanie dostarczony RAF we wrześniu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.