Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Francuskie straty w katastrofie w Albacete

Lotnictwo wojskowe, 18 marca 2015

Resort obrony Francji podał do wiadomości straty poniesione w wyniku styczniowej katastrofy w Albacete.

W katastrofie greckiego F-16D, jaka miała miejsce w bazie Albacete w Hiszpanii (Przyczyny katastrofy w Albacete, 2015-02-04) Armee de l’Air (wojska lotnicze Francji) straciły 4 samoloty. W wyniku nienaprawialnych uszkodzeń ze stanu spisano dwa wielozadaniowe Dassault Mirage 2000D i parę szkolnych Dassault-Breguet/Dornier Alpha Jet. Oprócz tego poważnie uszkodzone zostały 2 francuskie wielozadaniowe Rafale B.

Ogień dosięgnął także 2 uderzeniowe AMX Aeronautica Militare (wojsk lotniczych Włoch) i 2 F-15E Strike Eagle ze składu US Air Force. Nie wiadomo, czy uda się przywrócić je do stanu zdatności do lotu.

Przyczyny katastrofy, w której śmierć poniosło 11 osób, wciąż bada komisja.  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.