Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna próba BrahMosa

Wojska lądowe, 09 maja 2015

Wczoraj armia indyjska przeprowadziła kolejny test naddźwiękowego pocisku manewrującego BrahMos. Trafił on w cel oddalony o 290 km od miejsca startu.

Naddźwiękowy pocisk manewrujący BrahMos Block III został wystrzelony z wyrzutni samochodowej o 13:10 czasu lokalnego (9:40 GMT). Cel znajdował się w odległości 290 km, czyli na maksimum zasięgu pocisku. W ostatniej fazie pocisk atakował go pionowo z góry. Test został przeprowadzony na wyspie Car Nicobar.

Wczorajsza próba była 47 w historii pocisków BrahMos (Nieudany test Brahmosa, 2015-04-13). W wersji lądowej pociski tego typu mają głowice o masie 200-300 kg. Rozwijają prędkość Ma2,8.

W kwietniu armia indyjska przyjęła do linii trzeci pułk z wyrzutniami pocisków BrahMos. Ich odmiana morska stanowi już uzbrojenie niektórych okrętów marynarki indyjskiej. Obecnie trwają testy lotniczej wersji BrahMosa. W najbliższym czasie ma zostać wystrzelony pierwszy pocisk tego typu z samolotu wielozadaniowego Su-30MKI.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra