Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się AeroMobil

Lotnictwo cywilne, 11 maja 2015

Prototyp słowackiego latającego samochodu AeroMobil uległ uszkodzeniu podczas awaryjnego lądowania.

Prototyp AeroMobila 3.0 rozbity w wyniku awaryjnego lądowania / Zdjęcie: nitra.sme.sk

W piątek ok. godz. 18 na Słowacji w okolicach lotniska Nitra-Janikovce rozbił się prototyp hybrydy samolotu i samochodu AeroMobil 3.0 (Latający samochód ze Słowacji , 2014-11-03). W trakcie zdarzenia za sterami zasiadał jego konstruktor Stefan Klein.

Jak podano w oficjalnym oświadczeniu, podczas jednego z lotów próbnych, wykonywanego 8 maja, miała miejsce niespodziewana sytuacja. Według czeskich mediów, AeroMobil wpadł w korkociąg.

Na wysokości ok. 300 m pilot uruchomił spadochron awaryjny. AeroMobil 3.0 wylądował na ziemi, uszkadzając przednią część kadłuba. Klein nie odniósł obrażeń i był w stanie samodzielnie opuścić kabinę. Następnie przewieziono go do szpitala.

Obecnie trwa analiza zdarzenia. Producent twierdzi, że próby prototypu AeroMobila 3.0 będą kontynuowane po wymianie uszkodzonych elementów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.