Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się AeroMobil

Lotnictwo cywilne, 11 maja 2015

Prototyp słowackiego latającego samochodu AeroMobil uległ uszkodzeniu podczas awaryjnego lądowania.

Prototyp AeroMobila 3.0 rozbity w wyniku awaryjnego lądowania / Zdjęcie: nitra.sme.sk

W piątek ok. godz. 18 na Słowacji w okolicach lotniska Nitra-Janikovce rozbił się prototyp hybrydy samolotu i samochodu AeroMobil 3.0 (Latający samochód ze Słowacji , 2014-11-03). W trakcie zdarzenia za sterami zasiadał jego konstruktor Stefan Klein.

Jak podano w oficjalnym oświadczeniu, podczas jednego z lotów próbnych, wykonywanego 8 maja, miała miejsce niespodziewana sytuacja. Według czeskich mediów, AeroMobil wpadł w korkociąg.

Na wysokości ok. 300 m pilot uruchomił spadochron awaryjny. AeroMobil 3.0 wylądował na ziemi, uszkadzając przednią część kadłuba. Klein nie odniósł obrażeń i był w stanie samodzielnie opuścić kabinę. Następnie przewieziono go do szpitala.

Obecnie trwa analiza zdarzenia. Producent twierdzi, że próby prototypu AeroMobila 3.0 będą kontynuowane po wymianie uszkodzonych elementów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra